Navigation Menu+

Biedronkowa Segrega(k)cja – naucz się segregować śmieci

Opublikowano: 2021-01-20, środa

 

Prawidłowa segregacja odpadów to konieczność, która stopniowo przebija się do naszej świadomości. Mimo to poprawne oddzielne plastiku i papieru od odpadów zmieszanych czy BIO wciąż stwarza dużo trudności. W tym miejscu z pomocą przychodzi najnowsza kampania społeczna Biedronki – Biedronkowa Segrega(k)cja – bądź w porządku dla środowiska, która ma zachęcić klientów do odpowiedniego segregowania śmieci i wzmożonej troski o środowisko.

Piktogramy na opakowaniach produktów marki własnej Biedronki

Według najnowszych badań GUS-u na jednego Polaka przypada rocznie średnio 332 kg śmieci. W skali Europy to niewiele, jednak fakt, iż zaledwie 34% odpadów podlega recyklingowi, to poważny powód do niepokoju. Kluczem do ponownego wykorzystania opakowań i innych odpadów jest prawidłowa segregacja. A ponieważ ta u nas kuleje, to odzysk surowca nie wygląda tak, jak powinien.

Aby poprawić tę sytuację, sieć Biedronka zdecydowała się wprowadzić odpowiednie piktogramy na opakowaniach produktów marek własnych. Proces rozpoczął się w maju 2020 roku od opakowań chipsów TOP. Teraz gama odpowiednio oznaczonych pudełek, kartoników, kubeczków i innych opakowań znacząco się powiększy. Umieszczone na nich piktogramy ułatwią segregację, wskazując do której grupy odpadów przyporządkować konkretne opakowanie.

Segreguj z Biedronką

Frakcje, do których powinny trafić opakowania lub ich elementy, dzielą się następująco:

  • papier,
  • plastik/metal,
  • szkło,
  • odpady BIO,
  • odpady zmieszane.

Nową kampanię Biedronki promuje specjalny materiał wideo, który prezentuje piktogramy i zawiera krótką instrukcję dotyczącą prawidłowej segregacji. Całość ma na celu kształtowanie odpowiedzialności oraz proekologicznych postaw wśród klientów Biedronki. – Odpowiednia gospodarka odpadami zaczyna się od konsumentów. Dlatego wprowadzenie przez Biedronkę piktogramów segregacji na produktach marek własnych to inicjatywa realnie kształtująca ekologiczne postawy wśród klientów sieci – podsumowuje Michał Mikołajczyk, prokurent Rekopolu Organizacji Odzysku Opakowań S.A.

Informator